GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Väggrelief 8794591
*
nr 879 4591
Väggrelief
keramik, Rörstrand, OA, 20x20
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 mars 2014
kl 20:12:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/2 14:40:50
1
250 kr
27/2 21:38:22
2
250 kr
27/2 23:00:46
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik reliefplatta relieftavla rörstrand skandinavien sverige väggplatta väggrelief
-
2136 Väggrelief
Dagny Enberg. Signerad, trä, "Ängel". Längd: 90cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:22
-
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:29
-
5069 Väggrelief
Stockholm, 30x77cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:27
*
Väggrelief
nr 879 4591
Väggrelief
keramik, Rörstrand, OA, 20x20
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 mars 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/2 14:40:50 | 1 | 250 kr |
27/2 21:38:22 | 2 | 250 kr |
27/2 23:00:46 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik reliefplatta relieftavla rörstrand skandinavien sverige väggplatta väggrelief
-
2136 Väggrelief
Dagny Enberg. Signerad, trä, "Ängel". Längd: 90cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:22 -
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:29 -
5069 Väggrelief
Stockholm, 30x77cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:27